Positive Zero olarak özgün bakış açısı ve yaratıcı formülasyonlarımız ile sürdürülebilir kişisel bakımın geleceğini şekillendiriyoruz. Bu süreçte sahip olduğumuz en güçlü yakıt ise; hayal gücümüz!

Hakkımızda

Bizi en iyi ne anlatabilirdi? Standart bir biyografi, bizim tutku ve kimliğimizi ne kadar yansıtabilirdi? Neredeyse hiç…

Bizi gerçekten en iyi yansıtabilecek anlamı, yine doğanın kendi karesinde bulduk. Sayfadaki fotoğrafta, aslında karşısındaki çiçeğe belki de bütün varlığı ile konmak üzere olan sevgili arıda gizli bu anlam. Programı gereği; hissettiği koku, gördüğü renkler ve daha doğrusu cazibenin karşısında, ayçiçeğine çekilmekten ve onu keşfetmekten başka bir şansı var mı ?

İşte tam da bu şekilde o sevgili arıda kendimizi görüyoruz. Kişisel bakımın sayısız sırlarının barındığı doğanın, engin cazibesini keşfetmenin ve araştırmanın büyüsü, bize ilk andan beri başka bir şans bırakmadı. En büyük, en tutkulu odağımıza dönüştü.

Felsefemiz

Doğayı, evreni ve kendimizi anlamak, hayat kalitemizi arttırmak, yeni teknolojiler üretmek için kullandığımız en güçlü araç olan temel bilimler esas olarak gözleme dayanır. Gözlemlerin birbirleri ile olan entegrasyonunu sağlamak, anlamlı ve açıklanabilir hale getirebilmek için daha zihinsel bir yol izlenir: Matematik.

Bu yol, doğayı anlamayı ve keşfetmemizi sağlayan temel bilimlerin özünü oluşturduğu gibi gerçekliği yorumlayabilmemizin de özünü oluşturmaktadır.

Görünen fizikselliğin altında kompleks bir iletişim dili yatan doğanın kendisi, bizce bir yazılımdır.

Örneğin, cildin oranım hızını ivmelendiren bir formül geliştirmek isteyelim. Bir çok aktif madde arasından en doğru olanları en iyi knowhow ile bir araya getirerek, başarılı bir sonuca varmayı bir biokimyasal süreç olarak adlandırabiliriz. Aslında bu süreç, doğanın ve maddelerin kendi içinde barındırdığı kodları çözmekten başka bir şey değildir.

Bu iletişim dilini keşfedebildiğimiz kadarı ile doğayı anlayabilir ve problemleri kendi içinde nasıl çözdüğünü fark edebiliriz.

Kişisel bakımının gerçek sürdürülebilir ve yenilikçi çözümleri de doğanın dilini daha iyi anlamaktan geçiyor. Sadece ilham almak sürdürebilirlik ve yenilik için yeterli olmayacaktır.

Geliştirdiğimiz Mastix formülasyonları ile kullanıcılarımıza kişisel bakımda lider çözümler sunarken, doğaya bir adım daha yaklaşmanın verdiği tarifsiz mutluluğu ve heyecanı birlikte yaşıyoruz.