The Root of Mastix Formulations: Mastic

The Miracle Tear: Mastic Gum

Merhabalar,

Bu yazımızda, tüm Mastix formüllerimizin kilit içeriğini oluşturan ve the miracle tear olarak da bilenen “damla sakızını” daha yakından tanıtmak istiyoruz. Yüzyıllar boyunca hem ilaç hem de gıda alanında çok özel bir yere sahip olan bu müthiş kokulu bileşen, aynı zamanda cilt ve saç bakımına kazandırabildiği karakteristik özellikler ile bizi büyülemeye devam ediyor…

Öncelikle formüllerimizde kullandığımız damla sakızları, Sakız Adası’ndaki “Mastichochoria” adlı, yaklaşık 24 köyden oluşan bir bölgeden geliyor. Bu çok şirin ve dekoratif köyler 14. yüzyılda inşa edildiği gibi ekonomileri de damla sakınıza dayalı olmuştur. O zamanlarda da o kadar değerliydi ki, sakız ağaçlarını korsanlara ve istilacılara karşı korumak için kaleler inşa edilmiştir.

Damla sakızının en tipik reçine hali ise sadece Sakız Adası’nın güneyinde olan bu 24 köyde yetişiyor. Benzer iklimlerde sakız ağacı olsa da ilaç ve kozmetik alanında değerli olan esas aromatik bileşenleri içeren sakız sadece bu bölgede üretilebilmektedir. Sebebi ise toprak ve özellikle ada ikliminden kaynaklanıyor. Bu değerli moleküller ise Mastix formüllerimizi, hem performans hem de kişisel bakım açısından özel bir boyuta çıkarıyor.

Sakız ağacı yaklaşık 3-5 metre yüksekliğinde olup tek bir ağacın yıllık ortalama verimi 150-180 gram olmaktadır. Bu da sakızın neden altına yakın bir değere sahip olduğunu da açıklamış oluyor.

Mastichochoria’daki damla sakızları, bünyesinde muhteşem karakteristik aktif moleküller barındırıyor

Positive Zero olarak kişisel bakımda yenilikçi ve lider çözümler geliştirirken endemik damla sakızının çok boyutlu etkilerini keşfetmeye devam etmekteyiz.

Katı form saç bakımının liderleri olan Mastix Roller ve Mastix Cube, damla sakızı ile saç tellerinin korunmasına etkili yardımcı olurken, novel geliştirdiğimiz cilt yatıştırıcı ve arındırıcı formülasyon Mastix Squalan ise yüz bölgesinde benzersiz bir sebum dengesi oluşturuyor. Bu yüzden de damla sakızını tüm Mastix formüllerimizin merkezine aldığımız gibi, kendisi formüllerimize karakteristik kokusunu da kazandırıyor.

Doğanın değerli molekülleri ile benzersiz Mastix formülasyonlarını geliştirmek bizim için tarifsiz ve sürekli bir mutluluk kaynağı olmaktadır.

Sevgilerimizle…